364) Հետևելով Անիի օրինակին՝ գտիր անհայտ բաժանելին։
Ա)
9688: 7 = 1384
7 x 1384 = 9688
Ստ՝
9688։ 7 = 1384
17 986: 23 = 782
782 x 23 = 17986
Ստ՝
17 986: 23 = 782
Բ)
3700 = 14800: 4
3700 x 4 = 14800
Ստ՝
14800: 4 = 3700
3000 = 36000: 12
3000 x 12 = 36000
Ստ՝
36000: 12 = 3000
Գ)
42500: 5 = 8500
8500 x 5 = 42500
Ստ՝
42500: 5 = 8500
2560 = 81920: 32
2560 x 32 = 81920
Ստ՝
81920: 32 = 2560
366) Հաշվիր արտահայտության արժեքը։
Բ)
10000 – (2012 + 6420) – (3580 – 2012) = 0
2012 + 6420 = 8432
3580 – 2012 = 1568
10000 – 8432 = 1568
1568 – 1568 = 0